W dniu 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają osoby zaangażowane w prace na rzecz innych oraz rozpowszechniać wiedzę na temat organizacji pożytku publicznego, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych. W Polsce istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

W związku z powyższym w dniu 1 grudnia br. w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie, w którym Zarząd i Dyrekcja Szpitala podziękowała wolontariuszom za bezinteresowną pomoc i chęć działania w ramach Wolontariatu Szpitalnego, który funkcjonuje w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

!