W dniu 21 października 2016 roku dokonano oficjalnego zakończenia inwestycji termomodernizacji obiektów szpitalnych Placówki Dzierżążnie, którego łączny koszt wyniósł blisko pięć milionów złotych. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz gminy Kartuzy.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski podkreślił, że oprócz estetycznego wyglądu budynki uzyskały lepsze parametry cieplne. Zaznaczył również, że wraz z wysokim poziomem świadczonych usług wzrósł również komfort przebywających w placówce pacjentów.

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego Hanna Zych - Cisoń podkreśliła renomę placówki rehabilitacyjnej, przypominając jednocześnie historię ośrodka na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję skosztować kuchni wojskowej, a całe spotkanie uświetnił Zespół Pieśni i Tańca "Słonuszka" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Szpital w Dzierżążnie, włączony w struktury Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w 2008 roku, jest placówką rehabilitacyjną realizującą świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce lecząc rocznie ok. 2000 pacjentów. Placówka cieszy się on dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają  w celu kontynuacji leczenia.

IMG_20161021_112948