W ramach działań na rzecz promocji profilaktyki Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy z myślą o użytkownikach smartfonów powstała aplikacja mobilna – FluMania, która jest połączeniem gry logicznej z testem edukacyjnym o grypie.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów medycznych. Przesłanką do jego stworzenia i wdrożenia jest dostrzegany w Polsce i na świecie problem związany z zachorowaniami na grypę.

Celem Programu jest podejmowanie działań prowadzących do wzrostu liczby szczepień przeciw grypie w Polsce, w szczególności w grupach podwyższonego ryzyka powikłań pogrypowych.
Poziom wszczepialności w Polsce jest bardzo niski w porównaniu z innymi krajami, a do najważniejszych czynników mających wpływ na ten stan rzeczy należą: brak zrozumienia potrzeby szczepienia przeciw grypie wśród pacjentów i lekarzy, brak świadomości zagrożenia, jakie niosą za sobą powikłania pogrypowe, a także ogólny brak przekonania o skuteczności szczepień wbrew dostępnej wiedzy medycznej.

Zadaniem gracza jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych. Na gracza czeka szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, podczas których może zdobyć bonusy w postaci dodatkowej broni w walce z grypą.

Na każde pytanie użytkownik znajdzie poprawną odpowiedź podczas gry, czyli uczy się poprzez zabawę. Gra przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości, ćwiczenia pamięci oraz refleksu. Podczas gry uczymy się m.in. o tym, czym jest grypa, jak zapobiegać chorobie oraz w jakich warunkach przenoszony jest wirus. Podczas tej wirtualnej zabawy społeczeństwo zdobywa świadomość, że dzięki szczepieniom wygra z realnym wirusem grypy unikając przy tym przykrych objawów grypy, hospitalizacji oraz kosztów związanych z leczeniem.

Aplikacje można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz App Store.

POBIERZ: ULOTKA FLUMANIA

FluMania plakat A2