Światowy Dzień Walki z Rakiem, organizowany przez Międzynarodową Unię Kontroli Raka, obchodzony jest corocznie od 2000 r.

Dzień ten pozwala przypomnieć o konieczności podjęcia szeregu działań, skierowanych na profilaktykę oraz leczenie chorób onkologicznych, a także zwraca uwagę na problem rosnącej liczby zachorowań oraz zgonów z powodu nowotworów.

Pamiętajmy, rak to nie wyrok! Są dostępne metody, które pozwalają walczyć z chorobą nowotworową na każdym jej etapie. Jednak ważne jest, aby wykonywać badania profilaktyczne, pozwalają one bowiem na wykrycie choroby w jej wczesnym stadium, wówczas dajemy sobie największe szanse na osiągnięcie sukcesu w walce z rakiem.

Należy zauważyć, że kościerska placówka medyczna jest jednym z kilku szpitali w województwie pomorskim, które przystąpiły do tzw. pakietu onkologicznego. Od początku 2015 roku w Szpitalu działa Koordynator ds. Szybkiej Terapii Onkologicznej. Nadzoruje On proces leczenia pacjenta onkologicznego. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie przepływu informacji na wszystkich etapach terapii, tak aby leczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Od momentu wdrożenia pakietu onkologicznego do szybkiej terapii onkologicznej w kościerskim ośrodku zakwalifikowano już 760 pacjentów. Liczba ta obrazuje, z jednej strony, słuszność podjętej decyzji w kwestii przystąpienia naszej placówki do programu, z drugiej dobre przygotowanie Szpitala do wdrożenia w/w programu.

Miejsce oraz godziny pracy Koordynatora ds. Szybkiej Terapii Onkologicznej:

Miejsce: Pokój nr 248 na terenie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Godziny pracy: 07.25-15.00 (od poniedziałku do piątku)

Telefon kontaktowy: 058 686 01 57