Siedmiu wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii (MOS) w Kartuzach wspiera pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu w Dzierżążnie. Wolontariusze raz w tygodniu przyjeżdżają do szpitala, by spędzić dwie godziny na spacerach, grach planszowych i rozmowach ze starszymi pacjentami.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy Zespole Placówek Specjalnych w Kartuzach przeznaczony jest dla dzieci, które, z różnych względów, miały problemy z uczęszczaniem do szkoły. Są to dzieci nierozumiane w swoich środowiskach, czasem z rodzin problematycznych. W MOS uczą się żyć w społeczeństwie ponieważ są zagrożone wykluczeniem. MOS tworzą cztery oddziały średnio po 10 osób. Pierwszy rocznik ukończy w tym roku gimnazjum.

W imieniu pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dzierżążnie dziękujemy wolontariuszom za okazane serce oraz bezinteresowną pomoc.