Zapraszamy na badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest realizowany w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.
Idea badań przesiewowych polega na tym, że kierowane są one do osób zdrowych, które nie mają objawów choroby, w celu wykrycia nowotworu lub stanu przednowotworowego. Programem nie mogą być objęte kobiety, które już wcześniej leczyły się z powodu nowotworu piersi o charakterze złośliwym.

Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi realizowany w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych skierowany jest do grupy kobiet najbardziej zagrożonych rakiem piersi - w wieku od 50 do 69 lat:

• które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii w ramach Programu;
  • otrzymały w ramach realizacji Programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Badania wykonywane są:

• w celu wykrycia ewentualnych zmian w piersiach,
  • przez wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem,
  • w nowoczesnej pracowni, przy użyciu wysokiej jakości, cyfrowego aparatu do diagnostyki piersi.

Technologia cyfrowa w mammografii to obniżona dawka promieniowania oraz wysoka jakość obrazu.

Rejestracja telefoniczna (w godz. 08.00-18.00): 58 686 00 50

Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku oraz w wybrane soboty. Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanego na pierwszym piętrze kościerskiego szpitala.