W dniu 6 października br. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała Szpitalowi w Dzierżążnie:

- 62 łóżka (z opcją elektrycznego sterowania pilotem leżem w wielu płaszczyznach),

- 62 przyłóżkowe dwustronne szafki z regulowanym blatem.

W ramach pomocy, oprócz w/w wyposażenia, WOŚP zdecydowała o przekazaniu Szpitalowi następującego sprzętu:

- aparatu USG Philips z trzema głowicami (sektorową, linową i Convex),

- 2 specjalistycznych holterów,

- 2 siedzących wag medycznych,

- 2 podnośników z wagą,

- monitora funkcji życiowych,

- 21 materaców przeciwodleżynowych,

- 2 wózków kąpielowych.

Fundusze na zakupiony sprzęt pochodzą ze zbiórki XXIII Finału WOŚP pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Należy zauważyć, że Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejny raz doceniła potencjał Szpitala w Dzierżążnie. Łączna rynkowa wartość przekazanego w ostatnich latach przez WOŚP sprzętu wynosi 1,5 mln złotych. Sprzęt przeznaczony jest dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego (ZOL) oraz ZOL Psychiatrycznego

Szpital w Dzierżążnie, włączony w struktury Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w 2008 roku, jest placówką rehabilitacyjną. Obiekt położony jest w powiecie kartuskim. Realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Dysponuje łącznie 230 łóżkami. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce. Rocznie w szpitalu w Dzierżążnie leczy się ok. 2000 pacjentów. Cieszy się on dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.

WOSP6.jpg
WOSP.jpg