Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Patologii Ciąży wzbogacił się o morcelator - urządzenie służące do wspierania małoinwazyjnego usuwania macic nienowotworowo zmienionych.

0000

Na Oddziale wykonano kolejne operacje usunięcia macicy metodą laparoskopową. Poprzednie operacje wykonywane były przy użyciu sprzętu demonstracyjnego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody pacjentka jest krócej hospitalizowana i wielokrotnie szybciej osiąga sprawność pozwalającą na powrót do aktywności zawodowej i domowej.

Technika mikroinwazyjna jaką jest laparoskopia pozwala na zredukowanie bólu pooperacyjnego a tym samym zmniejszenie ilości leków przeciwbólowych przyjmowanych przez pacjentki. Ponadto metoda ta zmniejsza ryzyko powikłań infekcyjnych.

Należy podkreślić, że na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Patologii Ciąży wykonuje się już metodą laparoskopową usunięcie guzów jajników, ciąż pozamacicznych oraz zmian około jajowodowych. Lekarzem kierującym Oddziałem jest lek. med. Marek Moll, specjalista położnictwa i ginekologii.