W dniach 26-30 maja 2015r w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyły się obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

W ramach obchodów przeprowadzono akcję promocyjną polegającą na informowaniu i jednoczesnym umożliwieniu pacjentom wykonania bezpłatnych badań z zakresu profilaktyki raka jelita grubego. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i cała pula testów promocyjnych została wykorzystana.Warto zaznaczyć, że co czwarty test wykazał wynik pozytywny.

Pracownicy laboratorium założyli okolicznościowe koszulki z logo Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych natomiast pacjenci po badaniach otrzymywali baloniki z napisem Dzień Diagnosty Laboratoryjnego, słodkie upominki oraz materiały informacyjne o zawodzie diagnosty laboratoryjnego i podstawowych zasadach dot. przygotowania się do badań.

Diagności laboratoryjni instruowali pacjentów jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych, podkreślali istotną rolę badań w diagnostyce chorób oraz informowali, kim jest diagnosta laboratoryjny, jak nim zostać i jak ważny jest to zawód we współczesnym systemie opieki zdrowotnej.

Część oficjalna obchodów Dnia Diagnosty Laboratoryjnego miała miejsce 29 maja 2015r. Podczas uroczystej kolacji zorganizowanej dla wszystkich pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi, Zarząd oraz Dyrekcja Szpitala wyraziła podziękowania za wysiłek wkładany w proces diagnostyczny oraz za dostarczanie wiedzy potrzebnej do postawienia trafnej diagnozy, wyboru terapii i oceny efektów leczenia.

Po części oficjalnej pracownicy laboratorium skorzystali z  torów bowlingowych.

Konieczność upowszechniania wiedzy o pracy diagnostów laboratoryjnych i promocji tego zawodu jest szczególnie ważna przy łamaniu stereotypów i wyobrażeń na temat pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

31052015 242
31052015 220