12 Maja obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek" (ang. International Nurses Day - IND).  Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa. W obchodach bierze udział Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W Polsce święto obchodzone jest, jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

W związku z powyższym w dniu 19 maja br. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Szpitala zaplanowano uroczystość, w trakcie której uhonorowani zostaną wyróżniający się pracownicy.

Do wszystkich Pielęgniarek, Położnych i Pielęgniarzy

kieruję słowa najwyższego uznania, za trudną pracę,

za dbałość o jakość wykonywania zawodu,

za to że znajdujecie  czas i siły na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

Wyrażamy słowa podziękowania  za Wasz profesjonalizm zawodowy

i wrażliwość na drugiego człowieka,

za to, że wykonujecie swoją pracę z pełnym zaangażowaniem,

z potrzeby serca, z troski o drugiego człowieka.

Życzmy, aby każdy dzień był piękny i wyjątkowy,

abyście czerpali radość i satysfakcję z pracy zawodowej i z życia osobistego.

Zarząd oraz Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.