Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doceniła potencjał Szpitala w Dzierżążnie i zdecydowała o przekazaniu sprzętu medycznego o wartości 350 tys. zł. Fundusze na zakupiony sprzęt pochodzą ze zbiórki XXII Finału WOŚP pod hasłem: „Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.

W dniu 17 marca br. przekazano część sprzętu z WOŚP w formie 40 zestawów wyposażenia sal chorych firmy RehaBed z Czeladzi składających się z:

- łóżek z opcją elektrycznego sterowania leżem w wielu płaszczyznach (poprzez intuicyjnego pilota) z: wysięgnikiem z trójkątem, wieszakiem na kroplówki, dodatkowym miejscem montażowym na kroplówki, składanymi barierkami bocznymi, ,

- materacy przeciwodleżynowych ze zmywalnym pokrowcem (paroprzepuszczalny, antyalergiczny, do pełnej dezynfekcji),

- przyłóżkowymi dwustronnymi szafkami z regulowanym blatem.

Wcześniej placówka  otrzymała 2 ssaki medyczne oraz 10 materacy przeciwodleżynowych. W ramach wsparcia placówce w Dzierżąznie przekazane zostaną jeszcze: podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, fotel kąpielowy, aparat do mierzenia ciśnienia.

Sprzęt w całości przeznaczony jest dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego (ZOL). Oddział przyjmuje osoby, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych, a nie wymagających hospitalizacji. ZOL w Dzierżążnie posiada 75 łóżek. Dużym problemem, z jakim od wielu lat boryka się Zakład, jest zużycie wyposażenia sal chorych (łóżka, materace, szafki). Nowy sprzęt z WOŚP znacznie poprawi komfort przebywających na oddziale pacjentów.

Szpital w Dzierżążnie, włączony w struktury Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w 2008 roku, jest placówką rehabilitacyjną. Obiekt położony jest w powiecie kartuskim. Realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Dysponuje łącznie 230 łóżkami. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce. Rocznie w szpitalu w Dzierżążnie leczy się ok. 2000 pacjentów. Cieszy się on dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.

Zarząd Szpitala, Dyrekcja, a przede wszystkim pacjenci ZOL-u  w Dzierżążnie uprzejmie dziękują Fundacji Orkiestry za wsparcie naszej Placówki medycznej.

SIEMA JUREK !!!

1- WOŚP