4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji pomorski oddział NFZ otwiera w swoich placówkach specjalne punkty informacyjne. W godz. 9 - 15 w siedzibie funduszu przy ul. Podwale Staromiejskie 69 działać będą specjalne punkty informacyjne, w których można będzie zasięgnąć porady w kwestiach leczenia onkologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem Pakietu Onkologicznego.

Przy stoiskach oznakowanych logo akcji „Szybka terapia onkologiczna” otrzymać będzie można materiały informacyjne, ulotki, książki oraz wydawnictwa specjalistyczne. W siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku informacji i rad dotyczących Pakietu Onkologicznego zainteresowanym osobom udzielać będą pracownicy NFZ, a fachowcy z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Gdańsku służyć będą pomocą wszystkim zainteresowanym programami profilaktycznymi. W trakcie ich dyżuru zademonstrowany będzie również na fantomach instruktaż samobadania piersi przez kobiety.

Należy zauważyć, że kościerska placówka medyczna jest jednym z kilku szpitali w województwie pomorskim, które przystąpiły do tzw. pakietu onkologicznego. Od początku 2015 roku w Szpitalu działa Koordynator ds. Szybkiej Terapii Onkologicznej. Nad­zoruje On proces leczenia pacjenta onkologicznego. Jego głów­nym zadaniem jest zapewnienie przepływu informacji na wszystkich etapach terapii, tak aby leczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Od momentu wdrożenia pakietu onkologicznego do szybkiej terapii onkologicznej w kościerskim ośrodku zakwalifikowano już 80 pacjentów. Liczba ta obrazuje, z jednej strony, słuszność podjętej decyzji w kwestii przystąpienia naszej placówki do programu, z drugiej dobre przygotowanie Szpitala do wdrożenia w/w programu.

Miejsce oraz godziny pracy Koordynatora ds. Szybkiej Terapii Onkologicznej:

Miejsce: Pokój nr 248 na terenie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Godziny pracy: 07.25-15.00 (od poniedziałku do piątku)

Telefon kontaktowy: 058 686 01 57