Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie bierze czynny udział w dyskusji o sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych. Uczestniczyliśmy II Konferencji – Nasza przyszłość w rękach pracodawców – sytuacja zawodowa pielęgniarek i położnych w województwie pomorskim.

IMG 20200221 WA0001nz

18 lutego 2020 roku Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Kościerzynie wziął udział po raz kolejny w II Konferencji – Nasza przyszłość w rękach pracodawców – sytuacja zawodowa pielęgniarek i położnych w województwie pomowskim. Konferencja została zorganizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowiu i Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa.

Konferencja odbyła się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a jej tematem była sytuacja zawodowa pielęgniarek i położnych na rynku pracy. Udział w niej wzięły zarówno ośrodki kształcenia, jak i podmioty medyczne. Celem było pośredniczenie w kontakcie przyszłych pracowników z potencjalnymi pracodawcami. Spotkanie odbyło się dzięki Towarzystwu Ubezpieczeń INTER Polska S.A. – sponsorowi wydarzenia.

Wydarzenie otworzył rektor GUMed-u prof. dr hab. Marcin Gruchała. Prelekcje dotyczyły ryku pracy w służbie zdrowia. O sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych mówiły dr hab. Aleksandra Gaworska – Krzemińska z Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa, oraz mgr Anna Czarnecka, zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIPiP w Gdańsku. Na wystąpieniach omówiono warunków zatrudnienia w placówkach medycznych. W późniejszej części poruszono inne ciekawe tematy, jak np.: „Jak wygląda praca w misyjnym ośrodku zdrowia na Madagaskarze?”

W trakcie spotkania zaprezentowało się wiele znakomitych placówek leczniczych, w tym Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Przygotowanym przez nas stanowiskiem informacyjnym zajęli się Dyr. ds. Pielęgniarstwa Marzena Barton oraz Mateusz Buszman, Kierownik Działu Kadr, Płac i Szkoleń. Spotkali się oni z uczestnikami wydarzenia i zachęcali do podjęcia pracy w Szpitalu w Kościerzynie. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie jest jednym z największych pracodawców w regionie. Nieustannie prowadzi dodatkowe szkolenia dla pracowników, dzięki czemu ma do zaoferowania korzystne warunki pracy dla przyszłych pielęgniarek i położnych.

IMG-20200221-WA0001nz
IMG-20200221-WA0002nn