Czujniki zmierzchu, doświetlanie zakrętów oraz widoczna sygnalizacja świetlna to tylko niektóre z atutów nowej karetki, będącej własnością naszego szpitala.

DSC 1695nnz2

W grudniu ubiegłego roku Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Kościerzynie nabył nową karetkę marki Mercedes Sprinter 319CDi. Zakup dofinansowany był przez Ministra Zdrowia w ramach programu wymiany ambulansów.

Nowy nabytek spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa i jakości. Posiada między innymi czujniki zmierzchu, deszczu           i martwego pola dzięki którym monitoruje także obszar niewidoczny w lusterkach bocznych, oraz wiele innych cech zwiększających bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego. Wszystko to ma służyć usprawnieniu i podniesieniu jakości niesienia pomocy medycznej potrzebującym pacjentom naszego powiatu. Karetka ma nową bardziej wyraźną sygnalizację świetlną i dźwiękową. Poprawia to widoczność pojazdu na drodze.

Karetka otrzymała kategorię karetki systemowej specjalistycznej. W skład trzyosobowego personelu medycznego, będącego na jej pokładzie, wchodzą: lekarz, kierowca -  ratownik medyczny oraz kolejny ratownik lub pielęgniarz.

Do tej pory Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Kościerzynie dysponował trzema karetkami wchodzącymi w skład systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego – dwiema karetkami podstawowymi i jedną specjalistyczną. Nowa karetka zastąpiła dotychczasową, już wysłużoną, karetkę specjalistyczną, która z kolei zostanie karetką rezerwową.

DSC_1680nz
DSC_1695nnz2