Szpital w Kościerzynie jako jedna z trzynastu placówek z woj. pomorskiego w dniu 25 czerwca br. podpisała umowę partnerską z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym na wprowadzenie tzw. systemu TOPSOR - Tryb Obsługi Pacjenta na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.

Zgodnie z założeniami projektu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ma być prowadzona segregacja medyczna, która będzie się odbywała za pomocą systemu zarządzającego trybem obsługi pacjenta.

Wprowadzenie systemu ma przede wszystkim usprawnić i  wdrożyć jednolite standardy obsługi pacjenta w całej Polsce umożliwiając  łatwy dostęp do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania jak również usprawni pracę SOR w celu zwiększenia efektywności udzielanych świadczeń zdrowotnych.

TOPSOR ma zostać wdrożony we wszystkich szpitalach z oddziałami ratunkowymi do sierpnia 2020 roku. Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, a beneficjentem środków  jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wartość całkowita  projektu wynosi 39 001 776,12 zł,

Wartość dofinansowania: 39 001 776,12 zł, w tym ze środków EFRR: 33 029 629,15 zł.

Umowy partnerskie podpisały:
Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o., al. Jana Pawła II, Gdańsk
Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o., ul. Nowe Ogrody, Gdańsk
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Dębinki, Gdańsk
Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o., ul. Powstania Styczniowego, Gdynia
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, ul. Floriana Ceynowy, Kartuzy
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., ul. A. Piechowskiego, Kościerzyna
"ZDROWIE" Sp. z o.o., ul. Hallera, Kwidzyn
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Juliana Węgrzynowicza, Lębork
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, ul. Prof. Lotha, Słupsk
Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., ul. dr Józefa Balewskiego, Starogard Gdański
Szpitale Polskie Sztum, ul. Reja, Sztum