W dniu 9 stycznia 2019r. w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. z inicjatywy Dyrektora ds. Medycznych  dr hab. n. med. Wojciecha Makarewicza odbyło się spotkanie z dr Pawłem Witkowskim Prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia  Sp. z o.o. w Kartuzach  oraz z dr Krzysztofem Gruszko Dyrektorem ds. Medycznych Szpitala Powiatu Bytowskiego sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczyli Ordynatorzy naszego szpitala, gdzie rozmawiano m.in. o współpracy pomiędzy Ośrodkami w zakresie: gastroenterologii, diagnostyki i leczenia ostrych zespołów wieńcowych, diagnostyki i leczenia udarów oraz zaproszono do udziału w profilaktycznym programie wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Ponadto poruszono problemy dotyczące pacjentów przyjmowanych w obrębie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

Podsumowaniem spotkania była rozmowa z Panią Marzeną Mrozek Prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., gdzie zadeklarowano chęć współpracy między szpitalami.