W dniu 26 listopada 2018r. w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie odbyła się bardzo ciekawa konferencja "Podstawy dawstwa narządów-Program Szkoleniowy ETPOD"

Konferencja pozwoliła poznać obecny stan prawny i dowiedzieć się o tego co zmieni się w najbliższych miesiącach. Podczas spotkania porównano pracę wykonywaną w kościerskim szpitalu z pracą innych szpitali w Polsce. Omawiano statystyki zgłaszalności dawców. Dyskusja stworzyła możliwość rozmowy z osobami o większym doświadczeniu – mgr Anna Milecka- Kierownik Regionalnego Centrum Koordynacji Transplantacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku swoją wiedzą i doświadczeniem uporządkowała naszą wiedzę i rozwiała pewne wątpliwości – mówi dr Piotr Kropidłowski Anestezjolog, koordynator transplantacyjny w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

Konferencje zrealizowano ze środków będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 pod nazwą "Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej" Organizatorem było Stowarzyszenie Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.