Podpisanie umowy na zakup sprzętu

W dniu dzisiejszym (04.10) zaszczycił nas swoja obecnością Pan Janusz Cieszyński Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Wizyta Pana Ministra związana była z podpisaniem umowy na realizację projektu dotyczącego dofinansowania zakupu sprzętu medycznego dedykowanego pacjentom pediatrycznym w ramach doposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Celem projektu jest poprawa dostępności do opieki medycznej wśród dzieci, w szczególności podczas nagłego zagrożenia życia lub zdrowia, skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia w SOR; możliwość wykonania badań na urządzeniach o najwyższym standardzie, w jednej placówce; wzrost bezpieczeństwa i komfortu pacjentów i personelu; poprawa stanu zdrowia mieszkańców regionu.

Kościerski Szpital wzbogaci się o:

• Kardiomonitor 2 szt.
  • Defibrylator,
  • Respirator,
  • USG,
  • Pompę infuzyjną 2 szt.

Bardzo się cieszymy, że dla najmłodszych pacjentów naszego szpitalnego oddziału ratunkowego pojawi się nowy sprzęt, który jest im dedykowany i że udało się te środki uzyskać. Cały projekt to kwota 390 000,00zł, dofinansowanie 331 500,00zł, pozostała kwota to wkład własny szpitala. Będzie lepszy sprzęt, lepsza jakości i co najważniejsze to bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów- mówi Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15