Cenne badania, kącik dla dzieci, pyszna kawa...i nie tylko

W dniu 29 czerwca (piątek) kościerski rynek zamienił się w Białe Miasteczko.

W białym namiocie, który przyciągał dosłownie tłumy chętnych można było zbadać:

• ciśnienie krwi,
  • poziom cukru we krwi,
  • słuch,

Promowano profilaktykę zachorowania na raka jelita grubego wraz z zakwalifikowaniem na darmowe badania kolonoskopowe oraz dla wszystkich chętnych nauka samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach.

Wydarzenie objęte zostało honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka.

Organizatorami byli: Copernicus – Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.

Partnerami: Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Miasta w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Zaszczycili nas swoją obecnością:

Pan Paweł Orłowski – Wicemarszałek woj. Pomorskiego,

Pani Alicja Żurawska – Starosta Powiatu Kościerskiego,

Pan Michał Majewski - Burmistrz Miasta Kościerzyna,

Pani Jarosława Łącka – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie,

Dla najmłodszych gości odwiedzających nasze Białe Miasteczko czekał kolorowy kącik zabaw a Panie z Wolontariatu Szpitalnego według życzenia dzieci malowały im buźki.

Dla tych nieco starszych przygotowaliśmy pyszną kawę ze słodkim rogalikiem.

Zainteresowanie naszą akcją było bardzo duże.

Jestem bardzo mile zaskoczona, że z takimi akcjami wychodzi się do ludzi –skomentowała turystka z Bydgoszczy. Nie dość, że w jednym miejscu można skorzystać z fachowej porady, to można również podpatrzeć w jaki sposób badać swoje piersi.

W tym dniu nastąpiło równie ważne wydarzenie – Oficjalnie odsłonięto Nowy mural w Kościerzynie

Na budynku Technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, przy ulicy Władysława Sikorskiego 1
w Kościerzynie, pojawił się mural o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, który jest częścią kampanii społecznej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię” realizowanej w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Pomorskiego”.

Mural został wykonany przez Konrada Kowala z KOKA Studio i przedstawia wielkoformatowy rysunek satyryczny, autorstwa trójmiejskiej rysowniczki Agnieszki Szczepaniak.

Powstał on dzięki współpracy realizatora projektu COPERNICUS Podmiot Leczniczy
Sp. z o.o., Starosty powiatu kościerskiego Pani Alicji Żurawskiej oraz Dyrektora technikum Pani Jarosławy Łonckiej. Obie Panie zaangażowały się i wspólnie wspierają naszą kampanię promocyjną. Powiat kościerski należy do obszarów „białych plam”, czyli obszarów o najniższej zgłaszalności na profilaktyczne badania kolonoskopowe, dlatego też tak ważne było, aby mural powstał między innymi w Kościerzynie. To niestandardowe działanie to element 3-letniej kampanii organizowanej w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”, realizowanego przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
Z bezpłatnych badań kolonoskopowych mogą skorzystać kobiety i mężczyźni aktywni zawodowo
w wieku:

• 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego, a także w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego,
  • 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • 25-65 lat pochodzące z rodziny z zespołem Lyncha.

„Wisienką na naszym torcie” były kochane maluszki, które w obecności Pani Starosty Alicji Żurawskiej oraz Pawła Orłowskiego – Wicemarszałka woj. Pomorskiego- puściły w niebo 100 białych baloników nadmuchanych helem.

Dziękujemy firmie DWS Wanta, Sulej za bezpłatne przekazanie na nasze wydarzenie 50 białych baloników z helem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47