Lek. Marcin Omernik, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, wieloletni pracownik naszego szpitala, zdobył dwa medale (złoto i srebro) podczas trwających od 18 do 21 stycznia br. Mistrzostwach Europy Lekarzy (European Med Ski CUP 2018) w Beskid Sport Arena w Szczyrku.

Tym samym Marcin Omernik został Mistrzem Europy w Slalomie Gigancie oraz Wicemistrzem Europy w Slalomie w narciarstwie alpejskim lekarzy w kategorii wiekowej 45+.

Obecne sukcesy bardzo nas cieszą, jesteśmy z nich dumni i w zasadzie to nie jesteśmy zaskoczeni. – mówi mgr. Bożena Bartnicka, Starsza Pielęgniarka na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu – To człowiek, który od wielu lat bywa w czołówkach zawodów Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim lekarzy. W dużej mierze jest to wynikiem zamiłowania do wielu dyscyplin sportowych a zwłaszcza „białego szaleństwa”.

W mistrzostwach konkurowali ze sobą lekarze i lekarze stomatolodzy z różnych części Europy, m.in. z Włoch, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Organizatorami głównymi Mistrzostw była Naczelna Izba Lekarska i Stowarzyszenie Narciarskie Polskimed. Patronat sportowy nad zawodami objął prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

W imieniu wszystkich pracowników naszego szpitala, a w szczególności w imieniu załogi oddziału ortopedii, gratulujemy zwycięzcy i oczywiście życzymy dalszych sukcesów. 

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

 

styczeń 2018