żebyś tu miała swój oddział" – powiedziała wiele lat temu położna odbierająca porody w domach do swojej młodej córki. Życzenie się zrealizowało.

A w październiku br. córka, czyli mgr Iwona Janikowska, Położna Oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży, która swoją funkcję pełniła od początku istnienia naszego szpitala, przeszła na emeryturę.

Jak ją widzą inni?
Elegancka, skrupulatna, nieustępliwa perfekcjonistka.
Ciągle zaangażowana.
Nieustannie o wszystko troszcząca się.

Wiktor Hajdenrajch, Prezes Zarządu: Dziękuję Pani w imieniu wszystkich nas tutaj, którzy zawsze Panią szanowali za wiedzę, za serce, za uśmiech, za zdecydowanie i za bezkompromisowość. Pewnie rzeczy nie podlegały w wypadku pani Iwonki nigdy dyskusji. Koniec kropka. I to mi się zawsze bardzo podobało. Pani Iwonko, życzę jeszcze wielu lat owocnej pracy z nami.

Dr Marzen Barton, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa podkreślała, że najpiękniejszą laurką są obiektywne oceny pacjentek. Oddział Położniczo-Ginekologiczny otrzymywał najwyższe oceny. Pacjentki pisały, że gdyby była nota celująca plus, to na pewno paniom położnym taką ocenę za pracę by wystawiały. No a jaki szef, taka praca przy pacjencie. W odpowiedzi na podziękowania, pochwały i wspomnienia oddziałowa powiedziała krótko, że cieszy się, że może pracować z koleżankami, które ceni. Cieszy się, że jest na oddziale, który kocha. I tyle. A ponieważ – co każdy widzi – pani Iwona jest na emeryturę za młoda, zbyt pełna życia i energii, będzie na swoim oddziale nadal.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
październik 2017