Mamy to szczęście, że w Kościerzynie Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 Jarosława Łoncka – we współpracy z dr Marzeną Barton, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa naszego szpitala – utworzyła klasy licealne o profilu medycznym.

Dzisiaj kolejna klasa I zaczęła angażować się w wolontariat. Młodzież odebrała szpitalne identyfikatory, została podzielona na grupy i odbyła szkolenie dotyczące niezbędnych formalności, wiedzy epidemiologicznej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dzisiejszy dzień był też okazją do zapoznania się z personelem szpitalnym, który będzie bezpośrednio sprawował opiekę nad prawidłowością przebiegu wolontariatu.

Podział wolontariuszy na oddziały:
11. uczniów będzie wolontariuszami na Oddziale Dziecięcym i Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej
4. uczennice będą wolontariuszkami na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej
12. uczennic wesprze Szpitalny Oddział Ratunkowy
2. uczennice będą pomagały pacjentom na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

Często wolontariusz, który nie ma tak wiele zadań jak personel medyczny, a cały czas może poświęcić na bycie blisko chorego, staje się jego najbliższym przyjacielem w trudnym czasie. „Pierwszaki” zobaczą teraz życie z całkiem innej, dużo poważniejszej strony. Pokładamy w nich bardzo duże nadzieje.

październik 2017