Dążąc do zapewnienia dostępu do najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu serca i naczyń Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs pn. Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie wyposażenie/ doposażenie w mobilne aparaty rtg z ramieniem C wysokiej klasy do procedur wewnątrznaczyniowych oddziałów kardiologii w roku 2017.

I nasz szpital znalazł się na liście tych, którzy dofinansowanie otrzymają!

Mobilne aparaty rtg z ramieniem C wykorzystywane w obrębie sal zabiegowych/ operacyjnych stanowią obecnie niezbędne wyposażenie klinik i oddziałów kardiologii i chirurgii naczyniowej. Nasz szpital oczywiście już takie urządzenia posiada, jednak każdy nowoczesny sprzęt jest dla nas bardzo ważny.

Aparaty tego typu wspierają stosowanie przezskórnych małoinwazyjnych metod zabiegowych, co poprawia wczesne i odległe wyniki leczenia, zwiększa dostępność do nowoczesnych metod leczenia, skraca czas hospitalizacji i obniża koszty.

październik 2017