Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. jest partnerem akcji IV Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS organizowanej przez Urząd Miasta w Kościerzynie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Fundację Trzeźwość. W piątek, pierwszego dnia, odbyła się konferencja Ciąża bez alkoholu – dziecko bez FAS adresowana do pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej, oświaty oraz sądów.

W sobotę 9 września 2017 r. pracownicy naszego szpitala zaangażowali się w piknik rodzinny Trzeźwa ciąża, dziecka nie obciąża na rynku w Kościerzynie. Panie z Oddziałów Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży, Noworodkowego oraz Rehabilitacji Dziecięcej udzielały porad i informacji nt.:

  • skutków spożywania alkoholu w czasie ciąży
  • fizjologii ciąży, porodu i połogu
  • zasad i technik naturalnego karmienia
  • opieki i pielęgnacji noworodka.

Ratownicy medyczni przeprowadzali pokazy reanimacji niemowlaka, chętnym był udostępniany fantom do samodzielnych ćwiczeń. Tradycyjnie ratownicy udzielali zawsze ważnych informacji, jak należy zachować się na miejscu wypadku i jak wzywać fachową pomoc w sytuacji: zaburzenia przytomności, zadławienia, innych stanów nagłych tj. drgawki, cukrzycy, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgowego i zatrucia.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13