Podoba mi się to stwierdzenie, bo jest prawdziwe. To źle, jeśli kobiety unikają mammografii. A przecież jest ona dla części z nich bezpłatna.

Cóż prostszego, niż na krótką chwilę oderwać się od tego co właśnie robimy, i udać się do szpitala na badanie. – dr med. Adam Zapaśnik ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ze znużeniem przeciera okulary. – Wszyscy uważamy, że to co złe przytrafia się innym. A ja wiem, że kobiety, które pozwoliły, by ich drobne i łatwo wyleczalne guzki urosły i stały się złośliwe, są potem załamane, że zamiast wstać i pójść na badanie do szpitala, ciągle były zajęte, bo gotowały, bo sprzątały, bo musiały oglądać „swój” serial. Zawsze jakieś „bo”. To wszystko staje się całkiem nieważne, gdy usłyszy się informację o zaawansowanym raku piersi. Wtedy życie całej rodziny wywraca się do góry nogami. To nie jest uczciwe, że kobiety nie korzystają z możliwości darmowej diagnostyki.

Na bezpłatne badania do szpitala zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w okresie ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii. Dysponujemy wysokospecjalistycznym, cyfrowym sprzętem do mammografii.

Rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej
godziny pracy: poniedziałek – piątek 8:00-18:00
tel. (58) 686-00-50

Plakatmały Bezpłatna mammografia szpital specjalistyczny w kościerzynie 7.10.2016